Milujeme kvalitu a české tradice

  • Katalog zboží je přístupný pouze registrovaným obchodníkům.

O nás

Stěžejní činností naší firmy je nakladatelství zaměřené převážně na tradice a dílo Jiřího Trnky, ke kterému máme blízký vztah. Duší našeho studia jsou ale neposedné výtvarnice Klára Trnková a její dcera Tereza Šebestíková, které nevydrží chvíli v klidu, stále mají nové a nové nápady a nebylo tedy udržitelné zůstat jen u knížek.

Studio by se dalo rozdělit do tří hlavních edic, z nichž v každé najdete nejrůznější produkty. Náplní jsou tak nejen knížky, ale i pohlednice, reprodukce, hry, trička a spousty jiných doplňků, které trochu rozjasní a rozveselí šedou každodennost.

Edice Jiří Trnka

Cílem této řady je znovu připomenout rozsáhlé dílo národního umělce Jiřího Trnky, které patřilo po několik desetiletí k základním kamenům české ilustrační a filmové tvorby. Chceme opět vydat známé Trnkovy ilustrované knihy, představit i tituly méně známé a aplikovat jeho tvorbu na různé hry, hračky, milé doplňky a drobnosti.

Edice naší babičky

Edice je zaměřená na nejrůznější poznatky vycházející ze zkušenosti našich předků.

Lunární kalendář naší babičky se zabývá lunárními cykly, které ovlivňují různé oblasti našeho života, Bylinkový kalendář je zaměřen na pěstování a využití léčivých bylinek a koření. Najdete tu i zajímavé kuchařské recepty, bylinné čaje, přírodní kosmetiku, zahradnické rady a opět řadu doplňku pro krásný domov.

Edice Klára Trnkové

Dcera Jiřího Trnky, která naplňuje svými nápady a kolážemi Edici naší babičky, se zabývá též vlastní tvorbou. Kromě grafiky a reprodukcí je možné její obrázky najít na zajímavých bytových doplňcích.

 

A co u nás najdete?

Knihy 

V našem eshopu najdete klasické knihy z edice Jiří Trnka, ale také řadu dalších pohádek, které se vám hodí pro zabavení vašich dětí. Nechybí ani tradiční recepty našich babiček dle ročních období, využití bylinek nebo rady pro vaši zahrádku.

Kalendáře 

Každý rok pro vás připravujeme kolekci kalendářů, využívající nejen oblíbené obrázky z produkce Jiřího Trnky, ale také s tématy tradiční české domácnosti.

Jediný stolní kalendář s ilustracemi Jiřího Trnky představuje tradiční české zvyky, hry i zábavu našich předků v průběhu celého roku.

Lunární kalendář patří mezi nejpřehlednější, je sestaven ze zkušeností a praktik našich předků. Jediný ze všech podobných kalendářů se vztahuje nejen ke čtyřem ročním obdobím, ale navíc se váže i k jednotlivým svátkům a významným dnům.

Bylinkový kalendář je sestavený z nejkrásnějších bylinek ze starých barevných herbářů a Kalendář – nedělní recepty obsahuje menu a recepty na každou neděli v roce.

Přání, pohlednice  

Přání a pohlednice se využívají při nejrůznějších příležitostech. Snažíme se, aby přání bylo krásné, decentní a mělo určitou jedinečnost. Naše přáníčka s motivy Jiřího Trnky a motivy ze starých babiččiných pohlednic se tak odlišují od běžných přání, která můžete pořídit v papírnictví nebo ve stáncích.

Papírové drobnosti 

V naší sekci papírové drobnosti najdete záložky do knihy, zápisník pro děti i pro dospělé, jmenovky na dárky apod.

Reprodukce 

Reprodukce a plakáty s motivy z oblíbených pohádek ilustrovaných Jiřím Trnkou potěší děti i dospělé. Najdete zde obrázky bylin a ovoce ze starých herbářů i babiččiny reprodukce tzv. dobrými radami, které jsou pro nás často úsměvné. Nechybí ani kouzelné reprodukce Kláry Trnkové. Neobvyklé jsou také nezasklené tisky na pevném podkladu, které tak působí jako tradiční olejomalba.

Originály

V této sekci našeho eshopu najdete litografie Kláry Trnkové. Objednat si je můžete i s rámováním.

Hračky, hry 

Obrázkové dřevěné kostky i pexeso jsou po desítky let oblíbené hračky, které provází děti od předškolního věku. Naše kostky a pexesa s náměty Jiřího Trnky, mohou být společnou zábavou pro děti i dospělé. Dřevěné kostky jsou vyráběné v České republice tradičním způsobem.

Bytový textil a dekorace 

Praktické chňapky, podložky pod hrnce, povlaky na polštáře, pytlíky a další doplňky splní svoji úlohu, zároveň ale slouží i jako neobvyklé dekorace v bytě.

Porcelán 

Hrnečky s Trnkovými a babiččinými motivy mají potěšit, pobavit a některé i poučit dobrou radou.

Samolepky, dekorace, etikety 

Připravili jsme pro vás širokou škálu samolepících obrázků a dekoračních samolepek s oblíbenými motivy, které vám umožní vyzdobit dětský pokoj, nejrůznější předměty nebo i sešity do školy. Oblíbený je rovněž samolepící metr, kde můžete sledovat, jak rostou vaše děti nebo krásné originální etikety na kořenky či na dózy s potravinami.

Zrcátka, špendlíky a placky 

Doplňují náš sortiment drobných předmětů pro radost a vhodných na dárky. Zrcátka, špendlíky a placky najdete s motivy Jiřího Trnky, ale také Kláry Trnkové a obrázky našich baniček. 

Plátěné nákupní tašky 

Plátěná nákupní taška udělá službu v době, když již obchody nedávají zdarma klasické igelitové tašky. Zároveň vám plátěná taška umožní odlišit se od davu odcházejícího  s reklamní taškou supermarketu. Zároveň můžete mít dobrý pocit, že ji po dosloužení příroda přijme zpět, i z toho, že ji snadno složité do kapsy nebo do kabelky. Vybrat si můžete z široké škály našich originálních obrázkových motivů.

Trika, oblečení 

I triko s potiskem může být jedinečné a umožní vám se odlišit od toho, co se běžné prodává v obchodní síti. Vaše dítě pak ocení mít triko s potiskem z pohádky, kterou právě společně čtete.  

 

 

Kontakty


+420 226 886 432

+420 733 372 330

 

objednavky@studiotrnka.cz

 

kancelář, sklad a objednávky:

V Podbabě 18, 160 00 Praha 6

 

O společnosti


overeno-zakazniky

© 2013-2024 Studio Trnka • info@studiotrnka.cz • Programming FOLDINA.cz